Aktualności

Zapraszamy na grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem

Spotkania mają na celu umożliwienie rodzicom i opiekunom dzielenia się doświadczeniami w pokonywaniu trudności, wspólnego poszukiwania rozwiązań problemów dzieci z autyzmem oraz otrzymania wsparcia emocjonalnego.
Grupa wsparcia to regularne spotkania, podczas których każdy dobrowolnie może podzielić się swoimi troskami, doświadczeniami, spostrzeżeniami i radościami.  To przestrzeń dla rodziców, opiekunów lub starszego rodzeństwa dzieci z autyzmem, którzy doświadczają stresu, frustracji, czy niemocy. W bezpiecznej atmosferze, kameralnej grupie, przy asyście psychologa, możecie posłuchać lub opowiedzieć o wszystkim, co dla Was ważne, a także przekonać się, że są ludzie, którzy borykają się z podobnymi problemami związanymi z wychowywaniem dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Celem spotkań jest:
– trening radzenia sobie z trudnymi emocjami;
– nauka walki ze stresem;
– wymiana doświadczeń wychowawczych;
– rozwój kompetencji rodzicielskich;
– poznanie praktycznych sposobów na zwiększenie efektywności kompleksowych oddziaływań terapeutycznych;
– poznanie grupy przyjaznych sobie i wspierających się nawzajem osób.

Grupa będzie spotykać się co dwa tygodnie, we wtorki, w godzinach 17.00 – 19.00.

Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 2 lipca 2019 r. w siedzibie Centrum Aktywizacji Zawodowej
i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku,
na ul. Ludwika Mierosławskiego 9a.

Osoby zdecydowane prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu
721 593 298 lub 509 789 057.
Chęć uczestnictwa w grupie wsparcia można zgłaszać również drogą mailową, na adres: anna.m.maniewska@gmail.com

Spotkania Grupy Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Autyzmem są bezpłatne.

Spotkania grupy wsparcia poprowadzą:

–  psycholog, mgr Anna Maniewska, absolwentka kierunku Psychologia ze specjalnością Neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychotraumatologia na UG, a także absolwentka szkolenia I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Centrum Interwencji Kryzysowej FDN w Gdańsku, pracując z osobami doznającymi przemocy, w kryzysach emocjonalnych, stanach presuicydalnych oraz żałobie. Od sześciu lat związana ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym, gdzie pracuje w ramach Specjalistycznych Usług Opiekuńczych z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem sprzężonym z niepełnosprawnością intelektualną. Od ponad dwóch lat terapeutka w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem. W pracy charakteryzuje się uważnością, empatią i otwartością na drugiego człowieka.

– psycholog, mgr Martyna Richert, absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS oraz I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Po studiach rozpoczęła współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Władysławowie, gdzie pracowała z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobywała również w Rodzinnym Domu Dziecka oraz Mieszkaniach Chronionych dla osób usamodzielniających się Fundacji „Rodzinny Gdańsk”. Następnie rozpoczęła współpracę z Toruńską Fundacją „RcFkr”, specjalizującą się w świadczeniu pomocy osobom chorym na schizofrenię. Była także psychologiem w Środowiskowym Domu Samopomocy „Niezapominajka” w Bydgoszczy, pracując z podopiecznymi ze schizofrenią, chorobą dwubiegunową, depresją oraz niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie pracuje jako terapeutka w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku. Jest osobą empatyczną, otwartą oraz lubiącą nowe wyzwania zawodowe.

Serdecznie zapraszamy! 

Podziel się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ