Wesprzyj nas Wesprzyj nas

Przychodzi czas rozliczeń podatkowych. W ubiegłym roku z możliwości  przekazania 1% swoich podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego skorzystało około 10 mln Polaków.  Owe 10 milionów to jednak wciąż tylko 38% wszystkich uprawnionych do przekazania 1%.

Tymczasem to właśnie fundusze pozyskane z 1% podatków pozwalają na funkcjonowanie tych niezwykle ważnych organizacji.

Również nasze Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym, które od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki 1% Waszych podatków. Utrzymanie działalności Centrów Aktywizacji Zawodowych i Społecznych w Gdyni i Gdańsku, oraz szeroka pomoc terapeutyczna dla dzieci i młodzieży z autyzmem, wsparcie rodzin osób z autyzmem, nie byłyby możliwe, gdyby nie te 1%. To dzięki nim możemy także pozyskiwać dodatkowe fundusze na prowadzenie naszej działalności. W tym roku z pieniędzy z 1% chcemy wyremontować lokal przy ulicy Mierosławskiego, gdzie powstanie kolejne Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla kilkunastu  dorosłych osób z autyzmem. W tym roku rusza także budowa Wspólnoty Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego – pierwszym miejskim ośrodkiem stałego  pobytu dla dorosłych osób. Dzięki Waszemu wsparciu możemy prowadzić także inne programy pomagające osobom z autyzmem i ich rodzinom z terenów  wiejskich  z województw: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko mazurskiego.

Przekazanie 1 % wymaga jedynie wpisanie w zeznaniu podatkowym numeru KRS. W wypadku naszego stowarzyszenia jest to 0000 112 634.  Wysiłek niewielki, a pożytek niewspółmierny.

Liczymy na Wasze wsparcie i zrozumienie i zapraszamy na nasze strony internetowe:

http://zrozumiecautyzm.eu/

www.autyzmcentrum.org.pl

www.autyzm.net.pl

lub konta na facebooku:

http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Osobom-Autystycznym/194471660589554

http://www.facebook.com/photo.php?v=417311001686448&set=vb.194471660589554&type=2&theater

Jak przekazać 1 % swojego podatku

W zeznaniu rocznym PIT trzeba tylko wpisać numer KRS naszej organizacji oraz kwotę odpisu, czyli 1% podatku. Pieniędzy nie trzeba wpłacać samemu, automatycznie robi to za nas Urząd Skarbowy. Możemy poinformować Was o sposobie wykorzystania środków zebranych z 1%, jeśli w zeznaniu podatkowym wyrazicie zgodę na ujawnienie swoich danych osobowych przez Urząd Skarbowy.