Aktualności

30-lecie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym

W sobotę 2 kwietnia 2022r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia naszej działalności. Tyle lat niesiemy pomoc osobom z autyzmem w naszym kraju i walczymy o ich prawa.
Pragniemy podziękować wszystkim naszym dotychczasowym Darczyńcom, wszystkim osobom, które bezinteresowanie wspierały przez ten cały czas. Bez Was nie byłoby naszego wspólnego sukcesu.
Dziękujemy wszystkim znakomitym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i razem z nami świętowali (w tym tańczyli do świetnych utworów zespołu Reggaeside).
Dziękujemy Aleksandra Dulkiewicz oraz Porozumienie Autyzm-Polska za objęcie naszego święta patronatem. Dziękujemy Europejskie Centrum Solidarności za pomoc w organizacji. Dziękujemy gdansk.pl oraz Trojmiasto.pl za wsparcie medialne.
Dziękujemy Марія Плішка za tłumczenie przemówienia Małgorzata Rybicka na język ukraiński. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim w tym bardzo trudnym czasie, Pięniądze zebrane podczas kiermaszu (4102zł) przeznaczymy na pomoc osobom z autyzmem z Ukrainy. Слава Україні! 🇺🇦
Cieszymy się, że mogliśmy wręczyć odznakę „Przyjaciela osób z autyzmem” pięciu osobom za szczególne działania na rzecz SPOA oraz bezinteresowną pomoc osobom z autyzmem.
Osoby nagrodzone podczas wydarzenia to:
– Dorota Abramowicz – wieloletnia redaktorka Dziennika Bałtyckiego (dziś w Zawsze Pomorze)
Tomasz Jarowicz – członek Rady Fundacji Westernacher
– Piotr Sylwestrzak – dyrektor Zarządzający Smurfit Kappa
– Marcin Kradziecki – mecenas
– dr Michał Urban – radca prawny
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
Fot. Ryszard Banach / SPOA
Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ