Aktualności

MAŁE DOMY MUSZA BYĆ W USTAWIE KWIETNIOWA KAMPANIA ŚWIADOMOŚCIOWA POROZUMIENIA AUTYZM-POLSKA

Małe domy muszą być w ustawie! Rozpoczęła się walka o godne życie dorosłych osób z autyzmem

„W Europejskim Centrum Solidarności zainaugurowano ogólnopolską kampanię „Małe domy muszą być w ustawie”. Rodzice osób z autyzmem od lat zabiegali o to, żeby ich dorosłe dzieci mogły samodzielnie zamieszkać w domach z indywidualnym wsparciem w społeczności lokalnej. Mają już dość czekania – teraz rozpoczynają walkę. Inauguracja kampanii odbyła się w sobotę 1 kwietnia, w przededniu  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu” – czytamy na stronie www.gdansk.pl
Finansowanie małych domów z indywidualnym wsparciem, działających w środowisku lokalnym MUSI być zapisane ustawowo. Mieszkanie w godnych warunkach, z fachową i empatyczną kadrą, w warunkach zbliżonych do rodzinnych – to wszystko powinno być w Polsce, tak jak np. w krajach skandynawskich, finansowane ze środków publicznych. Osoby z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami mają do tego prawo. Nie może być tak, że jedynym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami są wielkie Domy Pomocy Społecznej.
W kwietniu, Miesiącu Świadomości Autyzmu, na stronie Porozumienia Autyzm-Polska publikowane są filmy, w których samorzecznicy, krewni i przyjaciele osób z autyzmem tłumaczą, dlaczego konieczne jest zapisanie w ustawie finansowania małych domów z indywidualnym wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami.
Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ