Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ECS 1 kwietnia 2023 relacja ze spotkania.

W sobotę 1 kwietnia 2023r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyło się coroczne spotkanie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano film: „DOROSŁE OSOBY Z AUTYZMEM nie mogą czekać na godne życie”:

https://www.youtube.com/watch?v=pbGyMgVxUF8

Następnie odbyła się sesja panelowa pn. „Jakiego wsparcia potrzebują osoby w spektrum autyzmu do pełnego włączenia w życie społeczne” z udziałem samorzeczników. Swój głos przedstawili: Natalia, Kacper, Magdalena oraz Aileen (na zdjęciu poniżej)

Podczas spotkania wręczono odznakę Przyjaciela Osób z Autyzmem osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc i integrację osób z autyzmem. Osoby nagrodzone w tym roku to:

Adam Parchimowicz za wieloletnie wspieranie finansowe naszej działalności, dzięki któremu nasze placówki są coraz piękniejsze.
Jakub Marciniak za wieloletnie wspieranie finansowe naszej działalności, dzięki któremu nasze placówki są coraz piękniejsze.
Izabela i Waldemar Chronowscy za wspieranie działalności Stowarzyszenia, życzliwość, serdeczność, otwartość i hojność oraz indywidualne podejście do współpracy z nami również za prowadzenie staży zawodowych dla osób z autyzmem.
Profesor Joanna Fac-Beneda za udział w budowaniu społeczeństwa włączającego dla osób z autyzmem w środowisku akademickim.

Nagrodzona w ubiegłym roku pani Dorota Abramowicz nagrodę odebrała osobiście. za wiele ważnych, wnikliwych, pisanych z empatią  tekstów o osobach z autyzmem i ich rodzinach, trudnych problemach, z którymi się mierzą i barierach, które muszą pokonywać.

Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu piosenek musicalowych w wykonaniu Pauliny Araśniewicz – wokal, z towarzyszeniem Beniamina Baczewskiego- klarnet i saksofon oraz Marcina Twardowskiego – fortepian;

 

Na koniec, w ramach kwietniowej kampanii MAŁE DOMY MUSZĄ BYĆ W USTAWIE, zrobiono wspólne zdjęcie.

 

Przez cały czas trwania uroczystości odbywała się zbiórka i kiermasz prac osób z autyzmem z Trójmiasta, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na placówki prowadzone przez nasze Stowarzyszenie.

Na zdjęciu od lewej: Sylwia, Beata, Karolina J. oraz Karolina S.
terapeutki z Centrów Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem z Gdańska i Gdyni

 

Prace ceramiczne
wykonane przez uczestników Centrów Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem z Gdańska i Gdyni

 

Galeria: https://www.gdansk.pl/fotogaleria/Swiatowy_Dzien_Swiadomosci_Autyzmu_w_ECS,c,10525

Relacja ze spotkania:

Trójmiasto.pl https://zdrowie.trojmiasto.pl/Swiatowy-Dzien-Swiadomosci-Autyzmu-w-Trojmiescie-n176731.html

Gdańsk.pl https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Gdansk-pamieta-o-Dniu-Swiadomosci-Autyzmu,a,239941

ZAWSZE POMORZE https://www.zawszepomorze.pl/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu-male-domy-musza-byc-w-ustawie

TVN24 Fakty po południu: https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu-te-osoby-moga-i-chca-byc-szczesliwe,1141780.html

Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ