Aktualności

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Wspólnoty Domowej dla dorosłych osób z autyzmem

5 lipca 2022 roku uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę drugiej Wspólnoty Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem, która powstaje obok Wspólnoty Domowej im. Arama Rybickiego w Gdańsku przy ul. Malczewskiego. Sygnatariuszami zostali Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym Małgorzata Rybicka.
Budowa nowej Wspólnoty rozpoczęła się w tym roku i potrwa do końca 2023 roku. Będzie to miejsce stałego zamieszkania, aktywizacji zawodowej i społecznej, a także miejsce spotkań, rozmów i edukacji dla wszystkich, którym leży na sercu przyszłość osób w spektrum autyzmu.
Na zdjęciu od lewej: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym Małgorzata Rybicka.
Przekazy medialne o uroczystości wmurowania akty erekcyjnego pod budowę Wspólnoty Domowej dla dorosłych osób z autyzmem:
Zawsze Pomorze
Gdansk.pl
Naszemiasto.pl
Trojmiasto zdrowie
Trojmiasto biznes
Radio Gdańsk
Portal Urzędu Marszałkowskiego
Wyborcza
Radio Kaszebe
Dziennik Bałtycki

Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ