Aktualności

Wystawa prac uczniów i absolwentów Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Gdańsku

14 grudnia w Galerii Mariackiej w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych młodych utalentowanych artystów – uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. Dla Sary Graczyk, Martyny Złotej, Zuzanny Podskok, Macieja Kajki oraz Michała Woźniaka rysowanie i malowanie jest pasją i sposobem wyrażania siebie. Łączy ich duża wrażliwość i wyobraźnia w doborze kolorów i bardzo indywidualna technika, nadająca twórczości każdego z nich niepowtarzalny styl. W pracach inspirowanych dziełami mistrzów, ilustracjami książek oraz fotografiami, pojawiają się postacie ludzi i zwierząt. Mamy wrażenie, że młodzi artyści, którzy z wielkim trudem wyrażają siebie za pomocą słowa, dzięki twórczości plastycznej uchylają nam drzwi do swojego niezwykłego, zaskakująco pięknego świata.

Dla większości z nich wernisaż nie jest debiutem artystycznych; zdobyli już wiele nagród w konkursach plastycznych, a Martyna Złota zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem we Wrocławiu w roku 2011.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Galerii Mariackiej przy ul. Mariackiej 48 w Gdańsku, która będzie eksponowana jeszcze miesiąc.

Dziękujemy pani Monice Wilkońskiej z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, która wernisaż zorganizowała. Projekt dofinansowano z środków Miasta Gdańsk.

1 2 3 4 5 6 Maciek_Kajka_01 Martyna_Zlota_01 Michal_Wozniak_01 Sara_Graczyk_03 Zuza_Podskok_01

 

Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ