Aktualności

Zaświeć się na niebiesko


2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Ideą Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu jest podnoszenie w społeczeństwie świadomość występowania tego schorzenia i przełamywania stereotypów. W tym roku nasze Stowarzyszenie włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko( Light it up blue), w ramach której w setkach miast na całym świecie oświetla się najważniejsze budynki na kolor niebieski, jako wyraz solidarności z osobami za autyzmem.

W 2011 roku ponad 2000 budynków w 180 miastach 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, jako gest solidarności z osobami z autyzmem.

www.lightitupblue.org

W tym roku w Polsce na niebiesko zaświecą się: Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, mach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Zamek w Lublinie, Ratusz w Kaliszu, Manufaktura w Łodzi, Spodek w Katowicach. U nas w Gdańsku oświetlona na niebiesko zostanie Brama Wyżynna, jedna z najbardziej znanych zabytkowych budowli Gdańska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczyste zaświecenie niebieskiego światła, które oświetli Bramę Wyżynną, ul. Wały Jagielońskie. Spotkajmy się wszyscy 2 kwietnia o godzinie 19:30 przy Bramie Wyżynnej. Zaproście też swoich przyjaciół. Pamiętajmy o tym, aby ubrać się na niebiesko, albo chociaż dodajmy do naszego ubrania element w tym kolorze.


Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ