Aktualności

List księdza Piepera 25.03.2020

Drodzy
Życzę Wam  i Waszym Rodzinom zdrowia, optymizmu i cierpliwości w tym bardzo trudnym czasie.
Poniżej zamieszczam skierowany do Was  list od naszego księdza Pawła Piepera, który od kilku lat odprawia msze święte dla osób z autyzmem, ich rodzin, nauczycieli i terapeutów oraz przyjaciół.
Obecnie msza święta w naszej intencji zostanie odprawiona 28 marca o godz.16.30.Po raz pierwszy ze względów bezpieczeństwa nie będziemy mogli w niej uczestniczyć, ale możemy połączyć się duchowo w modlitwie.
Myślę o Was i pozdrawiam bardzo serdecznie ze swojego domu.
Małgorzata Rybicka
przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym

Treść listu księdza Piepera:

DRODZY UCZESTNICY MSZY ŚWIĘTYCH DLA OSÓB Z AUTYZMEM, ICH RODZIN, OPIEKUNÓW, NAUCZYCIELI, TERAPEUTÓW I PRZYJACIÓŁ!

Od dłuższego już czasu świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Wiele tysięcy osób zostało zarażonych, niektórych udało się wyleczyć, a niemała część
z nich przegrała walkę ze wspomnianą chorobą.

Jest to trudny moment dla nas wszystkich. Prawdą jest, iż kwarantanna utrudnia życie, ale przede wszystkim może je uratować. Stąd apel tak wielu osób, by  przestrzegać podstawowych zasad higieny, unikać zgrupowań ludzi, a jeśli obserwujemy u siebie niepokojące objawy najlepiej zdecydować się na przeprowadzenie koniecznych badań lekarskich i zasięgnąć pomocy medycznej.

Kochani, piszę jednak do Was przede wszystkim jako kapłan i pragnę zapewnić o nieustannej modlitwie w Waszej intencji, ojczyzny i całego świata. Proszę Boga o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych i cierpiących, o siłę i determinację dla personelu medycznego, którzy narażają własne życie, by uratować tych, którym posługują. Nie zapominam, także o tych, którzy odeszli i proszę Zbawiciela pełnego miłosierdzia o życie wieczne dla nich.

Jako wspólnota pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu nie pozostawiamy naszych parafian bez koniecznej opieki duchowej i duszpasterskiej. Co prawda liczba uczestniczących jednocześnie w kościele na Eucharystii została ograniczona do 50, jednak wykorzystujemy osiągnięcia technologiczne, by dotrzeć do znacznie większej liczby osób. Po przez transmisje internetowe modlimy się codziennie o godz. 20:30 na różańcu w duchowej łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi, odprawiamy nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 19:00 w piątki, umieszczamy kazania pasyjne itd. Ponadto służymy w konfesjonale, odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną i wyrażamy gotowość do rozmów telefonicznych, by nikt nie czuł się samotny i opuszczony.

Stąd pragnę Państwa poinformować, iż w najbliższą sobotę, tzn. 28.03.2020 roku, o godz. 16:30 odprawię Mszę świętą w Waszej intencji. Ze swej strony zapraszam do duchowej łączności w tym ważnym wydarzeniu. Jeśli ktoś czuje potrzebę rozmowy jestem do Państwa dyspozycji pod nr kom.: 781-941-780.

Zapraszam również wszystkich do codziennej modlitwy w tej bardzo ważnej dla nas wszystkich intencji, szczególnie o godz. 15:00 (Godzina Miłosierdzia) następującymi słowami:

 MODLITWA O ZAPRZESTANIE
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Z darem modlitwy
Ks. Paweł Pieper

List w formie elektronicznej do pobrania: List księdza Piepera

 

Podziel się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ