Aktualności

Odbyło się podsumowujące spotkanie projektu OzA – testowanie gdańskiego modelu wsparcia dorosłych Osób z Autyzmem

15 września 2022 roku odbyło się podsumowujące spotkanie projektu „OzA – testowanie gdańskiego modelu wsparcia dorosłych Osób z Autyzmem”, który realizowaliśmy przez 3 lata.
Wskaźniki, działania i efekty projektu zaprezentował wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pan Marcin Męczykowski. Przedstawicielki partnerów projektu ze Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Fundacji „Pomóż mi Żyć” przedstawiły, jak realizowany był projekt w prowadzonych przez nich placówkach i w środowisku.
O samodzielności dorosłych osób z autyzmem na dwóch krańcach spektrum autyzmu mówiła pani Beata Ignaczewska, która poprowadziła również panel dyskusyjny.
Wybrzmiały plusy i minusy projektu oraz usłyszeliśmy od rodziców i osób w spektrum autyzmu, jaki wpływ projekt wywarł na nich samych.
Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu. Serdecznie dziękujemy koordynatorkom – pani Ani Łuczak-Jereczek i pani Pauli Woźniak za serce i bardzo indywidualne podejście do każdego, kto się zwrócił o pomoc.
Rekomendacje i wnioski, które zaprezentowały Małgorzata Rybicka i Wioleta Umławska zamieszczone zostały na naszej stronie:
Co dalej z naszymi placówkami?
Obecnie obie nasze organizacje kontynuują działania Wspólnoty Domowej, Farmy Życia i placówek wsparcia dziennego dzięki finansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kontynuowane są również pozostałe formy wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem i ich rodzin.
Podziel się

ZMIEŃ ŚWIAT DZIECI I DOROSŁYCH OSÓB Z AUTYZMEM. ZMIEŃ SWÓJ ŚWIAT - POMÓŻ